Copyright (c) 2012 by "Robert Łopuch"  .  All Rights reserved  .  E-Mail: robertlopuch@wp.pl
Oddział Powiat Ziemski Nowy Sącz
Związek Nauczycielstwa Polskiego
"Niechaj łączą się rozbici, bo w jedności siła jest"
ROK ZAŁOŻENIA 1905
ul. Narutowicza 2 pok. 9
33-300 Nowy Sącz
tel. 506 047 462
e-mail:

powiatnowysacz@znp.edu.pl
Dodatkowe informacje pod numerem:
799 199 466 lub e-mail: robertlopuch@wp.pl
Lwów
21-22.05.2016

PROGRAM
1 DZIEŃ
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 03:00. Przejazd do Lwowa. Spotkanie z przewodnikiem - Zwiedzanie Starego Miasta: Rynek, Dzielnice Ukraińska, Ormiańska, Katedra Łacińska i Ormiańska, Cerkiew Wołoska, Kaplica Boimów. Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt Lwowskich, czas wolny, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

2 DZIEŃ
śniadanie. Przejazd na Górę Wysoki Zamek - Kopiec Unii
Lubelskiej. Czas wolny. Zakupy na targu oraz w markecie. Wyjazd w kierunku Polski. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

CENA OBEJMUJE
- transport autokarem
- ubezpieczenie NNW i KL
- 1 nocleg w hotelu
- 1 śniadanie
- przewodnika we Lwowie

WAŻNE INFORMACJE
Każda osoba musi posiadać aktualny paszport.

Na bilety wstępu należy się zaopatrzyć w ok. 50 UAH

Kursy walut na luty 2016:
1 zł = 6,65 UAH
1 UAH = 0,16 zł

Obiad: 50- 100 Uah (8-16 ZŁ) /osoba np. w restauracji Premiera Lwowska

Czego spróbować we Lwowie?
Kawę w kawiarni "Świat Kawy"

Czekoladę we "Lwowskiej Manufakturze Czekolady"

Piwo w browar restauracji "Kumpel"

Ukraiński barszcz czerwony i pierogi ze śmietaną w restauracji "Puzata chata"

Galicyjska żydowska knajpa "Pod Złotą Różą"
Być może jedyna knajpka na Ukrainie, gdzie nie ma żadnych cen - można targować się z kelnerem przy rachunku końcowym. Po posiłku w miejsce klasycznego poproszę rachunek, należy powiedzieć czas się potargować.

Masoch cafe
Powstała na cześć urodzonego w 1836 roku we Lwowie Leopolda von Sacher-Masocha. Przekraczający próg tego miejsca, powinien być przygotowany na ekstremalne rozrywki. Zmyślni kelnerzy nadzieją na was ciężkie metalowe sadomasochistyczne akcesoria, a potem podadzą wam potrawy.

Knajpa "Dom legend"
Knajpa Dom legend jest ośrodkiem ochrony takich lwowskich legend jak czas, bruk, lwy, pogoda. Żywność z pieca, domowe smakołyki, własne nalewki i przyciski do szczęścia. Zajmuje cały pion 7-piętrowej kamienicy, przed którą stoi kominiarz, raczący gości lwowskimi legendami i anegdotami. Weź jego guzik - według legendy Lwowa, pragnienie się spełni! Wąziuteńkie schody prowadzą na kolejne piętra do sal. Można tu usłyszeć chrapanie lwowskiego mera, obejrzeć nagranie podziemnej rzeki Pełtwy, dowiedzieć się ile waży gradowa chmura. W innej sali znajduje się licznik dokładnej ilości bruku w mieście na dany moment.

Kawiarnia "Lwowska kopalnia kawy"
Jedyna na świecie kopalnia kawy, w której przed gościem kawa wydobywa się spod ziemi Rynku.
Dla fanów ekstremu zorganizowany zjazd do kopalni, gdzie można wypić kawę z Brazylii, Włoch i innych części świata, i spróbować kawy, przygotowanej na podstawie receptur różnych autorów. W przykopalnianym sklepiku kawy, kawki, kawusie, młynki, filiżanki.

Restauracja "Kryjówka"
Ostatnia wojskowa i gospodarcza konstrukcja obronna partyzantów, znajduje się pod ziemią, która jest jeszcze z Drugiej wojny światowej. Najczęściej odwiedzana restauracja w Europie (1 mln odwiedzających rocznie). Dania podają w wojskowym naczyniu. W restauracji są takie atrakcje, jak strzelnica i wolne korzystanie z broni.

Restauracja "Loża masońska" (Najdroższa Restauracja Galicji)
Wejście do lokalu nie posiada szyldu. Wiedzą o niej tylko wtajemniczeni. Na stuk stuk drzwi otwiera zaspany jegomość z wąsem a la perwersyjny wujeczek, w domowym chałacie i szlafmycy. Pokój za jego plecami wygląda zupełnie jak XIX-wieczne mieszkanie w kamienicy. Jegomość udając zdziwienie pyta Ale o co chodzi?! Państwo chyba nie do mnie, po czym daje się uprosić i otwiera drugą parę drzwi, prowadzących do restauracji. W rzeczy samej ceny w menu wprawiają w osłupienie pomieszane z przerażeniem. Jest to jednak piękny chwyt marketingowy, bowiem odwiedzając pozostałe lokale należące do sieci !FEST, otrzymamy 90%-wą kartę zniżkową na menu Loży masońskiej.

Miejska piekarnia serników i strudli
Miejsce, gdzie przychodzą na zapach, a zostają z najsmaczniejszymi wspomnieniami.

Pierwsza lwowska grill restauracja mięsa i sprawiedliwości
Kat, w istocie, był pierwszym municypalnym pracownikiem we Lwowie. On był publiczną i straszną osobistością. On miał kilka obowiązków: właściwie kaźnie i katusze, wywiózł śmiecie i nieczysta praca. Po przychodzie demokracji, kat był zmuszony szukać innego rzemiosła i otworzył swoją mięsną restaurację.

Poczta na ul. Drukarskiej
Jedyna poczta w Lwowie, gdzie ugoszczą ciastem. Tutaj zgromadzono największą kolekcję lwowskich pocztówek jako jeden ze sposobów ustalenia historii miasta.

Co wziąć ze sobą do domu?
Czekoladki z "Lwowskiej Manufaktury Czekolady" oraz kawę z kawiarni "Lwowska kopalnia kawy"
Cena: 130zł dla członka ZNP (pozostali 230zł)
Ilość miejsc ograniczona!!!